Giriş Yap Kayıt Ol
Şifremi Unutum
Bize ulaşın

BİZİ ARAYIN: 0850 225 10 10

PORTAL GİRİŞ
e-Mikro Giriş
KAYIT OL KONTÖR SATIN AL

E-MUTABAKAT NEDİR?

E-Mutabakat nedir?

E-Dönüşüm kapsamında artık pek çok muhasebe işleminin ve ticari sürecin elektronik ortamda gerçekleşmekte olduğunu görmekteyiz. Bu sayede firmalar zamandan ve iş gücünden tasarruf ederek daha verimli hale gelmektedirler. E-Mutabakat da bu sürecin parçalarından bir tanesidir. E-Mutabakat kurum ve şirketler arasındaki borç-alacak, hesap hareketleri ve bakiyelerinin elektronik ortam aracılığıyla gönderilmesini olanaklı kılan ve mutabakat sürecini hızlandırmaya yarayan uygulamalar bütünüdür. E-Mutabakat kullanımı beyanname alış (BA), beyanname satış (BS), cari hesap mutabakatı gibi işlemlerin elektronik ortamda hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde yapılmasını sağlar.

E-Mutabakat’ın yararları

E-Mutabakat’a geçmek için nedenlerden bazıları şunlardır:

● Zamandan tasarruf ve verimlilik sağlar.

● Takip elektronik ortamda yapılacağı için pek çok personel hatasın engellenmiş olur.

● Mutabakatlar hem gönderim süreçlerinde hem de sonuçlanmaları sürecinde tek bir platformdan takip edilebildikleri için iletişim daha verimli olacaktır.

● Elektronik ortamda iş yapılması nedeniyle kağıt ve dosya masrafları azalacaktır.

● Mail gönderimi ve mutabakat sayılarının bir sınırı yoktur.

 E-Mutabakat’a geçmek zorunlu mu?

BA/BS mutabakatlarını yapmak kanunen zorunludur. Ancak e-Mutabakat’a geçiş zorunluluğu söz konusu değildir. BA/BS mutabakatlarını ve cari hesap mutabakatlarını elektronik ortamda yapmak isteyen bütün firmalar e-Mutabakat hizmetinden yararlanmaya kolayca başlayabilirler. Mikro Yazılım e-Mutabakat çözümleri: e-Mutabakat Online mutabakat programı kullanarak internet ortamından mutabakat işlemlerinizi kolaylıkla halledin. 30 yıllık tecrübe sahibi yerli muhasebe yazılımı devi Mikro Yazılım’ın e-Mutabakat çözümü e-Mutabakat ile hemen tanışın. [Mikro Yazılım Ticari Programı (https://www.mikro.com.tr/yazilim-programlari/ticari-muhasebe-programi) ile ücretsiz gelen [My e-Mutabakat](https://www.emikro.com.tr/my-e-mutabakat) BA (beyanname alış), BS (beyanname satış), cari hesap mutabakatları ve ekstre karşılaştırma gibi işlemleri telefon ve faks kullanımına gerek olmadan toplu bir şekilde kolaylıkla yapmanızı sağlayan bir sistemdir. Mikro Ticari Paket Program ve e-Mutabakat Modülü ile e-Mutabakat’ın avantajlarından yararlanmaya Mikro Yazılım güvencesiyle hemen başlayabilirsiniz.

Ürün Talep Formu

Ürün Talep Formu

Çözüm ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Böylece ürünlerimizle tanışacak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak seri ve modülleri kolayca tespit edeceksiniz.
Mikro Yazılım kurumsal programlarından birini kullanıyorum.