Giriş Yap Kayıt Ol
Şifremi Unutum
Bize ulaşın

BİZİ ARAYIN: 0850 225 10 10

PORTAL GİRİŞ
e-Mikro Giriş
KAYIT OL KONTÖR SATIN AL

E-İMZA SÜRESİ NASIL UZATILIR?

e-İmza nasıl alınır ve kullanılır?

Elektronik bir evrakın kime ait olduğunu kanıtlayan yani kimlik doğrulayan e-imza, hem bireysel hem de kurumsal olarak alınabiliyor. e-İmzanızı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTİK) onayladığı e-sertifika hizmet sağlayıcılarından, Nitelikli Elektronik Sertifika taahhütnamesi, başvuru formu ve kimliğinizin aslı (kurum için ise ticaret sicil memurluklarından son 6 ay içinde alınmış faaliyet belgesi ve imza sirküleri de gerekiyor) ile temin edebilir, bilgisayarınıza kurduğunuz yazılımla da hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

e-İmzanızın süresini nasıl uzatabilirsiniz? 5 Adımda e-imza yenileme süreci

  1. Kamu Sertifikasyon Merkezi'nin (Kamu SM)  yönlendirmesine göre e-imzanızın yenileme sürecini sertifikanız bitmeden 3 ay önce başlatabilirsiniz. Kamu SM bu süreçle ilgili olarak sizi kayıtlı e-mail adresiniz üzerinden bilgilendirecektir. 
  2. Sürenin dolduğuna dair bir bildirimi aldığınızda e-imza yenileme başvurunuzu yapabilirsiniz. Böylece 'Kurumsal Ek Başvuru Süreci' işletilir ve yenileme talebiniz işleme konur. 
  3. Kamu SM taleple birlikte süresi dolan sertifikanızla ilgili olarak size başvuru parolanızı ve ilgili bağlantıyı içeren bir e-mail gönderecektir. Bu e-postadaki bilgileri kullanarak elektronik ortamda bulunan başvuru formuna erişebilir, formu doldurup henüz süresi dolmamış yani hala geçerli olan elektronik imzanız ile bir imza atarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Eğer sertifikanızın süresi bittiyse ve bu süre bitmeden yenileme sürecini başlatmadıysanız elektronik imzalı işlem yapamazsınız. Bu durumda yapacağınız işlemi ıslak imzanız ile gerçekleştirmenizi öneririz. olarak da gerçekleştirebilirsiniz. 
  4. Eğer Kamu SM'nin internet sitesinde bulunan Online İşlemler linki ile e-onay verdiyseniz imza atmanıza da gerek kalmaz; başvuru formunuz e-onaylı olarak tamamlanır ve yenileme talebiniz anında Kamu SM sistemine ulaşır.
  5. Yeni sertifikanız bir önceki sertifikanızın vaktinin dolmasına 2 ay kala üretilecektir. Ancak mevcut sertifikanızın süresi dolmadan yeni sertifikayı kullanmaya başlayamazsınız. Yeni sertifikanızın kullanımının başladığı tarih, önceki sertifikanızın süresinin dolduğu tarih ile aynı olacaktır.
Ürün Talep Formu

Ürün Talep Formu

Çözüm ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Böylece ürünlerimizle tanışacak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak seri ve modülleri kolayca tespit edeceksiniz.
Mikro Yazılım kurumsal programlarından birini kullanıyorum.