Giriş Yap Kayıt Ol
Şifremi Unutum
Bize ulaşın

BİZİ ARAYIN: 0850 225 10 10

PORTAL GİRİŞ
e-Mikro Giriş
KAYIT OL KONTÖR SATIN AL

MOBİL İMZA NEDİR?

Mobil imza nedir?Nitelikleri 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu'nda belirtilen mobil imzayı 3 maddede özetleyebiliriz:

Akıllı kart ve kart okuyucu kullanılarak oluşturulan, ıslak imza ile aynı yasal niteliklere sahip elektronik imzayı (e-imza), GSM SIM kartı ile hızlı ve güvenilir şekilde atmanızı sağlayan bir uygulamadır.
Kimliğinizi elektronik ortamda doğrular.
Islak imzaya eşdeğer işlem yapmanıza imkan tanır.

Mobil imza ile e-imzanın eşdeğerliliği, 26918 sayılı ve 28 Haziran 2008 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ve Bilgi Teknol>ojileri ve İletişim Kurumu tarafından yürütülen "Elektronik İmza İle İlgili Süreçlere Ve Teknik Kriterlere İlişkin Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" ile vurgulanmıştır.

Mobil imza nasıl temin edilir?

Mobil imza artık birçok GSM şirketi tarafından sunulan bir hizmet. Siz de e-Devlet Kapısı ile entegre çalışan Avea, Turkcell veya Vodafone'a bireysel olarak başvurarak mobil imza edinebilirsiniz. Önce ön başvuru, ardından kimlikle başvuru gerektiren mobil imza temini aktivasyon işlemiyle sonuçlanır. Seçeceğiniz servis sağlayıcıdan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Mobil imza nerelerde kullanılır?

Mobil imzanızı internet bankacılığı, sosyal güvenlik uygulamaları, elektronik ticaret, e-belediye, e-devlet ve finansla ilgili bireysel ve kurumsal işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

e-Devlet Kapısı'nda mobil imzanızı nasıl kullanabilirsiniz?

e-Devlet Kapısı'nda mobil imza ile kimlik doğrulamak isterseniz aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli:

1. Giriş menüsünden "Mobil imza" seçeneğini seçin.
2. TC kimlik numaranız ve mobil imza aboneliğinizin bulunduğu GSM numaranızı girin, GSM operatörünüzü seçin ve "Gönder" tuşuna basın.
3. Ekranda sözleşmeyle beraber imza metninin özeti açılacak, telefonunuza ise imza metninin özeti gelecek. Ekrandaki imza metni özeti ile cep telefonunuza gelen metin aynıysa ekrandan sözleşmeyi okuyup cep telefonunuzla imzalayabilirsiniz. Mobil imza ile girişten vazgeçmeniz halinde "İptal" seçeneğini seçerek ana sayfaya dönebilirsiniz.
4. Telefonunuza gelen imza metni özetini imzalayıp ekrandaki "İşleme devam" seçeneğini seçerek giriş işlemini tamamlayın.
Ürün Talep Formu

Ürün Talep Formu

Çözüm ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Böylece ürünlerimizle tanışacak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak seri ve modülleri kolayca tespit edeceksiniz.
Mikro Yazılım kurumsal programlarından birini kullanıyorum.