Giriş Yap Kayıt Ol
Şifremi Unutum
Bize ulaşın

BİZİ ARAYIN: 0850 225 10 10

PORTAL GİRİŞ
e-Mikro Giriş
KAYIT OL KONTÖR SATIN AL

E-ARŞİVE GEÇMEK ZORUNLU MU?

e-Arşiv'e Geçmek Zorunlu mu?


e-Arşiv nedir?

e-Arşiv, Vergi Usul Kanunu'na (VUK) göre kağıt üzerinde düzenlenip muhafaza ve ibraz edilmesi gereken faturanın, VUK'un ilgili koşullarına uygun olarak elektronik ortamda düzenlenip ikinci nüshasının yine dijital olarak saklanmasını ve gerekirse ibraz edilmesini sağlayan bir elektronik hizmettir. Peki e-Arşiv fatura herkesin kullanımına açık mıdır?

Peki kimler e-Arşiv fatura kullanmak zorundadır? e-Arşive nasıl başvurulur? Bu yazıda her iki sorunun da cevabını bulabilirsiniz.

e-Arşive geçmek zorunlu mudur? Kimler e-Arşiv kullanmak zorundadır?

VUK Genel Tebliği'ne göre 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla internetten mal ya da hizmet satışı yapan işletmeler içinden cirosu 5 milyon TL ve üzerinde olanlar e-Arşiv uygulaması kullanmak zorundadır.

Kimler e-Arşiv kullanıcısı olabilir mi?

e-Fatura uygulaması, hem gönderici hem de alıcının e-Fatura kullanıcısı olması halinde kullanılır. e-Fatura kullanıcısı olmayanlar için matbu fatura veya e-Arşiv düzenlenir. Yani e-Arşiv kullanıcısı olmak için önce e-Fatura kullanıcısı olmak gerekir. Hem e-Fatura hem de e-Arşiv kullanıcısı olursanız e-Fatura mükellefi olmayan müşterilerinize e-posta ile e-Arşiv hazırlayıp gönderebilirsiniz.

e-Arşive e-Dönüşüm'ün uzmanı e-Mikro ile geçin

e-Mikro ile donanım ya da yazılım bedeli ödemeden bir e-Arşiv hesabı edinebilirsiniz. e-Mikro'nun e-Devlet uyumlu, her işletim sisteminde desteklenen e-arşiv ürünü hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ve e-Arşiv hizmetinden faydalanma yöntemlerini öğrenmek için e-Arşiv sayfasından bilgi alabilirsiniz.

e-Arşiv'in Avantajları

e-Arşiv sistemine donanım, yazılım gibi maliyetler olmadan ve GİB'e başvuru yapmadan hızlı ve güvenli şekilde geçersiniz.
• Evrakınızı dijital elektronik ortamda yasal ve güvenli şekilde uzun yıllar saklar, bilgilerinize kolayca erişirsiniz.
• Fatura basma, kargolama aşamalarını ve sebep oldukları maliyetleri ortadan kaldırırsınız.
• İş süreçlerinizi optimize ederek mobilite ve hız kazanırsınız.
• İşletmenizin BT ve finans departmanlarının verimliliğini artırırsınız.
• İşletmeniz iç ve dış denetime hazır, uluslararası finansal standartları yakalamış bir yapıya kavuşur.
• Kağıttan tasarruf ederek çevreyi korursunuz.
• Entegrasyon sürecinizi Mikro Yazılım'ın 30 yıllık ticari program deneyimiyle uçtan uca yönetirsiniz.
Ürün Talep Formu

Ürün Talep Formu

Çözüm ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Böylece ürünlerimizle tanışacak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak seri ve modülleri kolayca tespit edeceksiniz.
Mikro Yazılım kurumsal programlarından birini kullanıyorum.