Giriş Yap Kayıt Ol
Şifremi Unutum
Bize ulaşın

BİZİ ARAYIN: 0850 225 10 10

PORTAL GİRİŞ
e-Mikro Giriş
KAYIT OL KONTÖR SATIN AL

E-FATURAYA GEÇİŞ SÜRECİ NASIL OLUR?

e-Faturaya geçiş süreci nasıl olur?e-Faturaya geçiş süreci

Matbu fatura kesmenin size vakit kaybettirdiğini, daha verimli bir muhasebe süreci ile işlerinizin veriminin de artacağını düşünüyorsanız e-faturaya geçmenizin vakti geldi demektir. Peki e-faturaya geçiş sürecinin adımlarını biliyor musunuz? Başvurunuzu nasıl yapmalısınız? Sorularınızı bu yazıda cevapladık.

e-Fatura başvurusuyla ilgili bilmeniz gereken 5 şey

1. Eğer cironuz gereği e-faturaya geçmek zorundaysanız takip eden yılın başında e-faturaya geçebilirsiniz. e-Faturaya gönüllü olarak geçiş yapmak istiyorsanız yıl içinde dilediğiniz bir zamanı tercih edebilirsiniz.

2. Eğer tüzel kişiyseniz e-faturaya başvurmak için önce Kamu Sertifikasyon Merkezi'nden mali mühür temin etmelisiniz. Mali mührü nasıl temin edeceğinizi merak ediyorsanız şu yazıya bir göz atın:

3. Şahıs firmasıysanız başvurunuzu e-imza ile de gerçekleştirebilirsiniz.

4. Mali mühür veya e-imzanızı temin ettikten sonra Gelir İdaresi Başkanlığı'na (GİB) başvurarak e-faturaya geçiş sürecinizi tamamlayabilirsiniz.

5. e-Fatura uygulamasından aşağıdaki üç temel yöntemle faydalanabilirsiniz:

Özel entegrasyon: GİB'den özel entegrasyon izni almış kurumların sistemleri ile özel entegrasyon yolunu kullanarak e-faturaya geçebilirsiniz.
Bilgi işlem sistemi entegrasyonu: Firmanıza ait bilgi işlem sistemi altyapısı yeterliyse sisteminizi GİB'in sistemine entegre ederek de e-faturadan yararlanabilirsiniz.
GİB Portal: e-Fatura uygulamasını GİB'in, internet sitesi efatura.gov.tr üzerinden ücretsiz olarak sunduğu GİB Portal ile de kullanmanız mümkün.

e-Faturaya geçmenin kolayı: e-Fatura

e-Mikro hizmeti e-Fatura ile mali altyapınızı doğrudan GİB sistemine entegre ederek e-fatura kesme, e-fatura gönderme, alma ve saklama işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. e-Dönüşümün uzmanı e-Mikro'nun avantajlı e fatura programı My e-Fatura ile 2013 yılından beri özel entegratör olan Mikro Yazılım'ın güvencesinde olacaksınız.

e-Fatura kullanarak elde edeceğiniz avantajlar

• Entegrasyon sürecinizi uçtan uca yöneteceksiniz.
• İş süreçlerinizi hatadan arındırıp optimize edecek, verimliliğinizi artıracaksınız.
• Mobilite, hız ve pratiklik kazanacaksınız.
• Hem Maliye Bakanlığı'nın belirlediği koşullara uygun, her an iç ve dış denetime hazır bir sisteminiz olacak hem de uluslararası finansal standartları yakalayacaksınız.
• Masaüstü hem bulut iş çözümleriyle tam entegre olarak çalışacaksınız.
• Aldığınız ve gönderdiğiniz tüm e-faturaları 10 yıl boyunca ücretsiz olarak saklayacaksınız.
• Kağıt kullanımını azaltıp daha çevreci bir işletme olacak, ayrıca baskı ve kargo masraflarını da ortadan kaldıracaksınız.
• Faturalama sürecinizi hızlandırarak nakit akışınızı hızlandıracaksınız.
Ürün Talep Formu

Ürün Talep Formu

Çözüm ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Böylece ürünlerimizle tanışacak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak seri ve modülleri kolayca tespit edeceksiniz.
Mikro Yazılım kurumsal programlarından birini kullanıyorum.