Giriş Yap Kayıt Ol
Şifremi Unutum
Bize ulaşın

BİZİ ARAYIN: 0850 225 10 10

PORTAL GİRİŞ
e-Mikro Giriş
KAYIT OL KONTÖR SATIN AL

E-DEFTER GEÇ GÖNDERME CEZASI

E-Defteri Geç Göndermenin Cezası

E-Defter sistemini kullanan mükelleflerin uyması gereken kurallar Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenmiştir. Beyannamelerin zamanında yapılmaması durumunda geç gönderim cezası uygulanmaktadır. E-Defter sistemi hala gelişmekte olduğu için GİB bu konuda bazı esneklikler de tanıyabilmektedir. E-defterlerin zamanında GİB’e gönderilmemesi hususundaki kararda cezalandırmak önerilmemiş, idari ceza ile ilgili bölümde de ceza kısmı boş bırakılmıştır. E-Defterin geç gönderilmesi durumunda belli bir ücret ya da ceza mevcut değildir. Ancak sürekli ve tekrar tekrar yaşanan, birkaç günü aşan gecikmelerin olması durumunda GİB’in ceza vermesi mümkündür. ## E-Defter bozulması, silinmesi, zarar görmesi gibi durumlar 1 Sıra No.lu Elektronik Defter Genel Tebliği 7/a maddesinde bulunan açıklama uyarınca e- Defter tutanlar, e-Defterlerinin kayıtlarının silinmesi, zarar görmesi, bozulması ve işlem görememesi gibi olağanüstü durumlarda bu durumu 15 gün içinde GİB’e bildirmeli ve kayıtları nasıl tamamlayacaklarına dair detaylı bir plan sunmalıdırlar. 

Mikro Yazılım muhasebe çözümleriyle veri kaybına son! E-Dönüşüm’e geçişinizi e-Mikro ile kolayca gerçekleştirin. E-Defter verilerinizi 30 yıllık Mikro Yazılım tecrübesiyle güvenle saklayın. E-Mikro’nun e-Defter modülü ile e-Defter verilerinizi kolay ve sorunsuz bir şekilde bildirebilir, e-Defter saklama hizmeti sayesinde de verilerinizi silinme, kaybolma, zarar görme gibi durumlara karşı kolayca koruma altına alabilirsiniz. Mikro Yazılım güvencesiyle e-Defter verilerinizi bildirirken gecikme riskini ve yeniden kayıt tutma kaynaklı zaman ve işgücü kaybını en aza indirebilirsiniz.

Ürün Talep Formu

Ürün Talep Formu

Çözüm ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Böylece ürünlerimizle tanışacak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak seri ve modülleri kolayca tespit edeceksiniz.
Mikro Yazılım kurumsal programlarından birini kullanıyorum.