Giriş Yap Kayıt Ol
Şifremi Unutum
Bize ulaşın

BİZİ ARAYIN: 0850 225 10 10

PORTAL GİRİŞ
e-Mikro Giriş
KAYIT OL KONTÖR SATIN AL

E-FATURA BAŞVURU ADIMLARI

Ürün Talep Formu

Çözüm ortağımız size uygulamalı bir Mikro yazılımları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak seri ve modülleri tespit etmenizde size yardımcı olacak.
Bize Ulaşın
 • Mali Mühür Talep Edilmesi

  Mali mührünüzü talep etmek için http://www.kamusm.gov.tr/ sitesine giriş yapılmalıdır.


  Başvuru formlarının altında yer alan “Mali mühür elektronik sertifika başvuru formu” ‘nu tıklayarak Mali Mühür Sertifika Başvurusu sayfasına giriş yapılmalıdır.

  Başvuru giriş sayfasında yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak tanımlanması ve giriş butonuna tıklanması gerekecektir.  Sertifika Bilgileri olarak “Akıllı Kart ve Kart Okuyucusu” olarak seçim yaparak tüm alanları tanımlamalısınız.

  Onayla butonu ile ödeme ekranına geçiş yapılmış olacak ve mali mühür başvurunuz tamamlanmış olacaktır.Mali mührünüz adresinize Kamu Sertifikasyon Merkezi tarafından ulaştırılacaktır.  Mali mührünüz elinize ulaştıktan sonra,
  http://www.kamusm.gov.tr/islemler/surucu_yukleme_servisi/ adresinden “Sürücü Yükleme Servisi” başlığı altında bilgisayarınız için uygun olan sürücüleri indireceğiniz sürücü yükleme adımları mevcut olup, uygun sürücüleri bilgisayarınıza indirip kurulumunu yapabilirsiniz.

  Elinize ulaşan mali mührünüzü test etmek için https://mbireysel.kamusm.gov.tr/nb.go adresine giriş yapabilirsiniz.
 • Gelir İdaresi Başkanlığı Sistemine Elektronik Başvuru Adımları

  İlk defa e-fatura kullanmaya başlanacak ise öncelikle aşağıdaki linkten GİB’na mali mühür ile başvuru yapılmalı ve yöntem olarak özel entegrasyon seçilmelidir.

  https://portal.efatura.gov.tr/efaturabasvuru/

  Mükellefler mali mühürlerini temin ettikten sonra elektronik ortamda http://www.efatura.gov.tr/efaturabasvuru.html linkinden e-fatura başvurusunu gerçekleştirmelidirler.

  Sayfaya giriş yaparak “Elektronik Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız” linkine tıklayınız.  “EFATURA CANLI ORTAM BAŞVURU” formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurunuz.

  Yararlanma yöntemi olarak “Özel Entegrasyon“ yöntemini seçiniz.  Formda bulunan alanları mali mührünüz ilgili makinede takılı iken doldurmalısınız.

 • Mikro Yazılım E-Fatura Başvuru İşlemleri

  Mali mühür temini, efatura.gov.tr adresinden mükellef başvuru yapıldıktan sonra Mikro yazılım başvuru sayfamızdan başvurunuzu yapabilirsiniz.

  http://portal.emikro.com.tr adresinden kayıt yapabilmek için mali mühür bilgisayarınıza takılı olmalıdır. Sağ üst köşede yer alan “kayıt ol”, butonuna tıklayınız.  Şimdi Yükle butonu ile imzalama uygulamasını yükleyiniz. İndirilecek olan imzalayıcı setup dosyasını çalıştırarak devam butonu ile kurulumu tamamlamanız yeterlidir.  Mali mührünüz takılı olduğu için bilgiler otomatik olarak okunacak ve ekranda işlem adımlarına göre kayıt işlemine başlanmış olacaktır.  Sertifika seçiminden sonra Genel Bilgiler ekranında bilgileri kontrol edip esikleri tamamlayarak devam ediniz.  Mevcut aktif olan hizmetleriniz bu ekran da otomatik seçili olarak yansıyacaktır. Diğer e hizmetlerimizden hangisine başvuracağınızı seçerek ( e Arşiv ,e İrsaliye vb.) ,Seri numarasını ve hesap açılış tarihini belirttikten sonra devam edebilirsiniz.

  Adres bilgileri ve tanımlanan bilgilerinizi son aşama da kontrol ettikten sonra İmzalama işlemini başlatmanız başvuru için yeterli olacaktır.
 • Yeni Kullanıcı Oluşturma Süreci

  emikro.com.tr sitesine giriş yapınız. Kayıt ol butonuna tıklayınız.  Kayıt ekranında açılacak olan, kayıt formunu doldurunuz.

  TC Kimlik no, e-Posta Adresiniz, Parola, Parola Doğrula doldurulması zorunlu alanlardır.  Mikro Yazılımevi A.Ş. ("Mikro Yazılım") 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununu okuyarak, hemen altında yer alan “Okudum, kabul ediyorum” seçeneği işaretleyiniz ve Kayıt ol butonuna tıklayınız.  “Kaydınız Başarıyla Tamamlandı” ekranı karşınıza geldiğinde, kayıt olduğunuz e-posta adresinize hesap doğrulama linkli de yönlendirilmiş olacaktır.Doğrulama linkine ulaşmak için kayıt olunan e- postanıza gelen link yardımıyla onaylama işlemini tamamlayınız.  Link onaylandığında emikro.com.tr adresine yönlendirilecek ve Kullanıcı hesabınız doğrulandı mesajı karşınıza gelecektir..

  Kayıt işlemi tammalandıktan sonra artık emikro.com.tr sitesinde Giriş butonu yardımıyla kayıt olunan e-posta ve oluşturulan şifre ile siteye giriş yapabilirsiniz.

 • Kontör Alım Süreci

  Hesabınıza kontör yüklemek için,Kontör satın al butonuna tıklayınız.  Vergi Kimlik Numarası girilerek firmanızı seçiniz ve Devam Et butonuna tıklayarak devam ediniz.  Gelecek olan ekranda yüklemek istediğiniz en uygun kontör paketini seçebilirsiniz.. Satın Al butonu ile devam ediniz.  Açılan ekranda “Ön bilgilendirme sözleşmesini okudum, kabul ediyorum” ve “Satış sözleşmesini okudum, kabul ediyorum” alanlarını, sözleşmeleri okuduktan sonra işaretleyiniz ve Satın al butonu ile devam ediniz.  Kredi kartı ile satin alım ekranından satin alım işlemi sonuçlandırımanız yeterli olacaktır.

Ürün Talep Formu

Ürün Talep Formu

Çözüm ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Böylece ürünlerimizle tanışacak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak seri ve modülleri kolayca tespit edeceksiniz.
Mikro Yazılım kurumsal programlarından birini kullanıyorum.