Giriş Yap Kayıt Ol
Şifremi Unutum
Bize ulaşın

BİZİ ARAYIN: 0850 225 10 10

GİRİŞ
KAYIT OL KONTÖR SATIN AL

e-Fatura nasıl kesilir?e-Dönüşüme katılarak işletmenizi rekabette bir adım daha ileriye taşıdığınız için sizi tebrik ederiz! İlk kez e-fatura kesecekseniz ve entegratörünüz Mikro Yazılım ise e-fatura kesme işleminin adımlarını bu yazıdan öğrenebilirsiniz. Henüz e-faturaya geçmediyseniz uygulamaya katılma şartlarını, e-fatura hadlerini ve başvuru detaylarını da anlattık.

Kimler e-fatura uygulamasına dahil olmak zorunda?

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) ilgili tebliğine göre 2017 yılı ve sonrasında brüt satış hasılatı 10 milyon TL ve üzeri olan tüm işletmeler e-fatura uygulamasına dahil olmak zorunda. e-Ticaret yapan firmalar için geçerli brüt satış hasılat sınırı ise 5 milyon TL.

Kimin ne zaman e-faturaya geçmesi gerekiyor?

2018 yılı cirosu 10 milyon TL ve üzeri olan tüm firmaların en geç 31 Aralık 2019’da başvurularını tamamlaması ve 1 Ocak 2020 itibarıyla e-fatura ve e-defter kullanmaya başlaması gerekiyor.

e-Faturaya neden geçmelisiniz?

e-Fatura başvurusu öncesi önemli not

e-Fatura uygulamasına başvurmak için önce Kamu Sertifikasyon Merkezi'nden (Kamu SM) mali mühür talep etmelisiniz. Şirketiniz şahıs şirketi ise başvurunuzu mali mühür yerine e-imza ile de gerçekleştirebilirsiniz.

e-Fatura entegratörü seçerken dikkat etmen gereken 7 şey

Mikro Yazılım ile e-fatura uygulamasından nasıl faydalanabilirsin?

e-Faturayı Mikro Yazılım ile kullanmanın 3 farklı yöntemi bulunuyor:

1. Mikro Yazılım Ticari Paket Program: Mikro Yazılım programlarının e-fatura modülü ile kestiğiniz faturaları dijital olarak mühürleyip kolayca GİB'e iletebilirsiniz. Mikro Yazılım programları ile size gönderilen e-faturalar da GİB'in posta kutusundan alınıp programınıza otomatik olarak işlenir ve muhasebeleşir.

2. MikroX: Mikro Yazılım'ın bulut teknolojisiyle çalışan yeni nesil online ön muhasebe programı MikroX ile e-faturalarınızı saniyeler içinde hazırlayıp tek tuşla gönderebilirsiniz. MikroX'i kullanarak kolayca e-fatura kesmenin adımları:
• Gelirler menüsünden altındaki 'Faturalar'a girip yeni fatura kaydı yapın.
• Faturanızı kaydedin.
• Çıkan ekrandan 'Fatura detayına git' butonuna tıklayın.
• Fatura detay sayfasının sağ üst köşesindeki 'İşlemler' menüsünden 'e-fatura oluştur' seçeneğini işaretleyin.

3. Mikro Yazılım e-Fatura Portalı: Mikro Yazılım ile hiçbir yatırım maliyeti ödemeden Maliye Bakanlığı standartlarıyla tam uyumlu bir e-fatura uygulaması kullanmaya başlayabilir, elektronik ortamdan kolayca fatura gönderip almaya başlayabilirsiniz.

e-Faturaya geçmenin kolay yolu: MikroX

e-Faturaya MikroX'in fiyat avantajından faydalanarak zahmetsizce geçebilirsiniz. Şimdi MikroX ve avantajlı e-Fatura paketi bir yıl boyunca ayda yalnızca 30₺.
Ürün Talep Formu

Ürün Talep Formu

Çözüm ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Böylece ürünlerimizle tanışacak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak seri ve modülleri kolayca tespit edeceksiniz.
Mikro Yazılım kurumsal programlarından birini kullanıyorum.